Korzeń łopianu - źródło prebiotyków 100 g
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Zielnik Adolfa Kudlińskiego - korzeń łopianu (Radix Bardanae)
Skład: korzeń łopianu 100%
Masa netto: 100 g
Najlepiej spożyć w ciągu dwóch lat od daty produkcji
Korzeń łopianu zawiera inulinę, związki garbnikowe, żywicowe, śluzowe, sole mineralne zawierające fosfor, siarkę, wapń, magnez, olejek eteryczny, kwasy organiczne, fitosterol. Napar i odwar można stosować jako środek moczopędny, pobudzający laktację, likwidujący stany zapalne skóry, w chorobie wrzodowej żołądka, w przewlekłych stanach zapalnych żołądka, kamicy nerkowej oraz napotny. Korzeń łopianu może być też stosowany w kuracji oczyszczającej organizm, czyli w tzw. detoksie. Pomaga również przy wysypkach, owrzodzeniach, wągrach - również odwar można stosować zewnętrznie przy w.w. problemach skórnych a także przy liszajach czy problemach z wypadającymi włosami. W korzeniu łopianu znajduje się również β -Sitosterol, który jest podstawowym składnikiem mieszanki fitosteroli stosowanej w leczeniu przerostu prostaty.
Odwar z łopianu: 2-3 łyżki rozdrobnionego korzenia zalać dwoma szklankami ciepłej wody, podgrzewać i doprowadzić do wrzenia a następnie gotować na małym ogniu 3-5 minut. Po wystygnięciu odcedzić. Pić 2-3 razy dziennie po posiłku przy problemach z trawieniem, schorzeniach dróg żółciowych i wątroby.
Olejek łopianowy: 50 g korzenia zalać 100 ml oliwy i lekko podgrzewać (nie gotować). Po kilku minutach przelać do butelki i zamknąć. Przechowywać w ciemnym miejscu przez dwa tygodnie, po czym ponownie podgrzać i przecedzić. Gotowym olejkiem smarować skórę głowy w przypadku łojotoku i problemu z łupieżem.
Osoby zażywające leki lub chore, powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem łopianu. Nie zażywać w przypadku alergii na którykolwiek ze składników produktu.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne) po weryfikacji czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.